Turistický výšlap

2019_12345_sport_denVe čtvrtek 27. 9. školní lavice osiřely, protože tento den byl pro žáky naší školy dnem sportovním. Počasí přálo, a tak se děti z prvního stupně vydaly na turistický výšlap. Malí turisté, vybaveni fáborky, psaníčky plné úkolů a nezbytnými svačinkami, byli rozděleni do několika skupin a postupně vyráželi od školy. První týmy vytyčovaly trasy s úkoly, druhé týmy šly po jejich stopách. Všechny kroky směřovaly k Pasekám. A právě tady na dětském hřišti trávili sportovní dopoledne i naši prvňáčci. Soutěžili, hráli míčové hry, šplhali po prolézačkách nebo se zapojili do pohybové aktivity s padákem. Třeťáci a druháci došli až k rybníku Střezmá, kde si zahráli  shovávanou a šiškovanou. Hned potom se dali do rozbalování zásob z domova a nasycení prázdných bříšek. Po příjemném odpočinku v malebném prostředí rybníka se skupinky mohly vydat na zpáteční cestu, tentokrát však v opačném pořadí. Cesta ubíhala rychle, neboť hledání fáborků, psaníček a společné plnění úkolů popohánělo děti stále dopředu. Někteří „pěšáci“ šlapali velmi svižně, až jsme je museli malinko brzdit, jiní zas potřebovali trošičku popohánět. Ale všichni to zvládli skvěle, dorazili do cíle, zpět do školy. Byl to prima den!

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 11.10.2018 — 22:09

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram