Betlémy a bruslení – Třebechovice

2020_12345_betlemBlíží se čas Vánoc a k nim neodmyslitelně patří betlémy. Letos jsme udělali výjimku a místo do Rychnova n. Kn. jsme si jeli zabruslit a prohlédnout betlémy do Třebechovic.

Ráno nás autobusy odvezly na místo určení, rozdělili jsme se na dvě skupiny a naše předvánoční zábava mohla začít. Zimní stadion jsme měli k dispozici sami pro sebe, a tak nic nebránilo našemu bruslařskému umění. Někteří zdatnější pomáhali těm méně zdatným, občas se posilnili svačinkou nebo pitím a všichni společně si to pořádně užili.

Potom jsme se vydali na prohlídku betlémů. A že bylo na co se dívat! Vyřezávané, keramické, papírové a hlavně ten nejočekávanější – Proboštův pohyblivý betlém, to bylo tedy pokoukání. Světový unikát, 371 figurek vyřezaných ze dřeva, z nichž některé se pohybují díky důmyslnému dřevěnému zařízení. Od průvodce Ludvíka jsme se dozvěděli, že pro mnohé z nich byli inspirací skuteční sousedé pana Probošta. Další zajímavosti jsme se mohli dočíst na informačních tabulích- např. cenu celkové rekonstrukce betlému přes 7 mil korun apod.

Závěr patřil, jako vždy, nakupování upomínkových předmětů. Pak už jen zbývalo nastoupit do autobusu a vrátit se zpět do školy.

Možná tam některé děti vezmou v době vánočních prázdnin své rodiče. Ať se jim tak také líbí!

více fotografií 1.A | 4.A | 5.A

Mgr. Ilona Kovářová