Úniková hra (2.-5. třída)

Ve čtvrtek 1. 2. se žáci 2. -5. třídy zúčastnili únikové hry „Záchrana hraběte Monte Christa“.  Nejprve si každá skupina přečetla ve své třídě motivační dopis, který nám zde hrabě zanechal, a kde nás prosil o svoji záchranu.  Tak jsme se vydali na cestu napříč různými úkoly. Mohli jsme si zde zkusit rébusy, opičí dráhu, stavění z kostek, hádanky, soutěže se zavázanýma očima, motorické cviky, pohybové hry…. Prostě od všeho něco. Na každém stanovišti jsme museli splnit 3 úkoly, abychom dostali 3 indicie k vyluštění  slova. Pokud se nám podařilo slovo nalézt, obdrželi  jsme klíč s daným slovem. Po absolvování všech stanovišť jsme nasbírali 5 klíčů a z nich jsme museli vyluštit poslední slovo závěrečného dopisu, který jsme nalezli při návratu do své třídy. Tím bylo slovo   – POKLAD – a ještě ho najít. Jak učitelé, tak děti únikovka bavila. Při některých akcích museli přemýšlet, někde bylo zapotřebí spíše pohybových schopností, ale vždy se skupina semknula a všem třídám se zadařilo. 

více fotografií najdete zde

Aktualizováno: 8.2.2024 — 20:46
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram