ČTVRŤÁCI A PÁŤÁCI V PRAVĚKU 

Čtvrťáci a páťáci se během úterního dopoledne ocitli v pravěku. Navštívil nás průvodce pravěkem Mgr. Milan Skalický. 

Velmi poutavě vyprávěl o vzniku života a jeho vývoji na Zemi, o změnách klimatu a pohybu kontinentů v geologické minulosti. Pomocí obrázků a zkamenělin seznámil děti s typickými živočichy daných období pravěku, ale i s činností pravěkého člověka.  

Přivezl s sebou rozsáhlou sbírku zkamenělin, kosterních pozůstatků pravěkých živočichů a nejstarších lidských artefaktů. Bonusem pro nás byla možnost si tyto originální fosilie a artefakty osahat. Děti byly nadšené z výroby trilobita ze sádry, kterého si mohli odnést domů. 

Děkujeme panu Skalickému za jeho zajímavé vyprávění, při kterém jsme se dozvěděli spoustu nových informací. 

Vaňková Ladislava

více fotografií najdete zde

Aktualizováno: 12.2.2024 — 11:54
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram