Jak Martin na bílém koni přijel k nám

sd_matin„ A vyšlo to,… hurá sněží“ – křičely děti spolu s písničkou už MARTIN NA BÍLÉM KONI, UŽ ZASE PŘIJÍŽDÍ K NÁM, PĚKNĚ MU PODKŮVKY ZVONÍ, JEDE K NÁM ZAS BÍLÝ PÁN,…
Když jsem byla malá, spolu s babičkou jsme pekly SVATOMARTINSKÉ rohlíčky, o kterých nám dětem vyprávěla, že zlatohnědá barva rohlíčků představuje naši Matku zemi, bílý moučkový cukr 1. sníh, který ji pokryje.
Rohlíčky plnila povidly, ořechy a makem. Když jsme je s chutí pojídali, povídala nám o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni a přiváží 1. sněhové vločky.
Tak jsem se rozhodla, že bychom je mohli s dětmi upéci. Připravila jsem obrovské množství těsta, aby se na každé z dětí dostalo. Všechna 3 oddělení s paní vychovatelkou se pustila do díla.
Svatý Martin měl asi radost, takže nám po celou dobu pečení krásně chumelilo.
Atmosféra byla naprosto úžasná!!!

Yvona Černá

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:06