Lyžařský výcvik

lyzarsky_vycvikDne 6. 2. 2017 byl zahájen lyžařský výcvik, který se konal v Jestřabí v Krkonoších. Cesta proběhla bez problémů a v 10 hodin jsme dorazili na rozcestí poblíž hotelu Eden. Dále již autobus nemohl pokračovat, tak jsme zbylých 500 m došli po svých. Veškerá zavazadla nám vzápětí přivezl skibus. Následně se děti ubytovaly a kolem 11:30 se šlo na oběd. V 13:30 nás odvezl taxibus přímo ke sjezdovce. Poté děti čekaly rozřazovací jízdy do skupin podle zdatnosti, kde se každý snažil podle svých možností. Večer děti čekala přednáška od paní zdravotnice na téma první pomoci a chovaní na svahu. Do úterního rána jsme se probudili plni optimismu. Po vydatné snídani jsme se opět vydali skibusy na svah a všichni se vrhli do zdokonalování svých lyžařských dovedností. A pokroky byly opravdu znát! Děti byly již od pondělí rozděleny do pěti skupin. Dvě skupiny tvoří snowboardisté (začátečníci a pokročilí) a do zbylých skupin byli rozřazeni lyžaři. Začátečníci trénovali na kratším kopečku vybaveném lanovkou a ostatní sjížděli modrou a červenou sjezdovku a nahoru se nechávali vyvézt sedačkovou lanovkou. Po náročném dni plného lyžování jsme večer zhlédli pořad o telemarkové lyžování. Náš třetí den lyžařského výcviku začal jako obvykle budíčkem v 7 hodin, snídaní a cestou na svah. Pak ale přišla první a tohoto dne zdaleka ne poslední změna oproti ostatním dnům. Většina lyžařů –začátečníků se vydala poprvé ve svém životě na velkou sjezdovku a všichni si vedli skvěle! Ostatní skupiny zdokonalovaly techniku a užívaly si své jízdy. Po obědě se děti mohly rozhodnout, jak stráví odpoledne. Buď opět na svahu, nebo byla v nabídce procházka po blízkém okolí a zimní radovánky na sněhu. Po sladké svačince začala být na mnohých znát nervozita. A nebylo divu, vždyť již po večeři měla vypuknout soutěž inspirovaná známým televizním pořadem Tvoje tvář má známý hlas. Konaly se poslední kostýmové i hlasové zkoušky a po lehké večeři vše vrcholilo. Přihlášených hudebních vystoupení bylo celkem osm, o šest z nich se postarali žáci, o zbylé paní učitelky. Nervozita byla velká, ale celkem zbytečná. Všechna vystoupení se zdařila a byla diváky i porotou, kterou tvořili instruktoři lyžování, oceněna velkým potleskem. A protože výkony všech byly opravdu skvělé, porota stála před velmi těžkým úkolem. Oceněni byli nakonec všichni a odnesli si sladkou odměnu nejen od pedagogů, ale i od přihlížejícího personálu hotelu. Všem zúčastněným patří ještě jednou velké poděkování za jejich nemalou snahu a mnohdy i náročnou a dlouhodobou přípravu svých vystoupení. Ve čtvrtek se na svah konečně přišlo občas podívat i sluníčko. Po dobrém obědě (vývar s nudlemi a svíčková s knedlíkem) se opět lyžovalo a po večeři se už většina těšila na slibovanou diskotéku. Ještě před jejím zahájením někteří využili připraveného mikrofonu a vyzkoušeli si své pěvecké umění. Pak už přišel na řadu tanec a překvapení od personálu hotelu – jejich taneční vystoupení, které motivovalo i některé doposud váhající tanečníky. A v pátek dopoledne už nás čekalo rozloučení se svahem v podobě volných jízd, rychlé balení a cesta domů. Věříme, že se lyžařský výcvik dětem líbil a domů si přivezli nejen spoustu zážitků z lyžování, ale i ze společné zábavy se svými spolužáky.

více fotografií

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:07

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram