Hodina literatury

knihaV páteční hodině literatury v VI.A třídě jsme probírali rýmy. Nejprve jsem žákům vysvětlila, co je to rým, poté jsme si zapsali druhy rýmů a rýmové schéma. Po přečtení a rozboru několika ukázek jsem chtěla v žácích probudit jejich fantazii, a proto dostali za úkol vymyslet na každý druh rýmu krátkou básničku. Žáci byli velice aktivní. Jak se s úkolem „poprali“ , si můžete přečíst v ukázkách.

Blondýna si řekla.
„Chci být na den zrzka.“
Co pomůže?
Meruňková zmrzka.

Byla jedna Zuzka,
na náměstí se vydala.
Hele, tam je zmrzka,
rozzářila se a do kroku přidala.

Mgr. Ivona Kindlová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:07

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram