Hejtmanův pohár – sportovní den

123456789_hejtmanuv_poharVe dnech 12. a 18. 4. se na naší škole konal sportovní den v rámci soutěže Hejtmanův pohár, který AAS ČR pořádá na území celé České republiky. Do této soutěže se naše škola zapojila poprvé, tudíž jsme velice zvědaví, jak se po vyhlášení výsledků umístíme. Hejtmanův pohár je soutěž, ve které žáci zdolávají tzv. opičí dráhu, která je plná rozmanitých překážek, které prověří všestranné sportovní nadání. Dráha má unifikovanou podobu a je možné ji postavit v každé tělocvičně. Do soutěže se může zapojit každá škola v České republice. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životních styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám. Do hejtmanova poháru se zapojila celá škola a to celkem 13 tříd. Každý žák musel zvládnout obratnostní dráhu v co nejlepším čase a co nejméně trestnými vteřinami. Zúčastnily se děti jak z prvního stupně, tak i žáci z druhého stupně. Každá kategorie měla postavenou rozdílnou dráhu. Žáci 2. stupně měli trať malinko obtížnější. Výsledky budou známy ke konci května po vyhlášení celorepublikových výsledků.

hejtmanuv_pohar_1st

hejtmanuv_pohar_2st

Velké poděkování patří členům organizačního týmu: Luxová V., Kapuciánová Š., Alinová P., Chmelařová K., Hostinská S., Skřivánek N.

více fotografií

Bc. Marika Štěpánková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:09

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram