Školní výlet 4.B

4B_vyletVe čtvrtek 15. 6. 2017  vyjela 4.B na cyklistický výlet do Podorlického skanzenu v Krňovicích. Cesta nám za pěkného počasí rychle ubíhala. Ve skanzenu pro nás byl připraven program Ukázkové pečení chleba. Seznámili jsme se s tradiční výrobou chleba, dozvěděli jsme se něco o historii pečení chleba u nás i světě, chléb jsme si také upekli a odvezli ochutnat domů. Během čekání na vykynutí těsta jsme si skanzen prošli. Prohlédli jsme si vodní mlýn, žentour, různé historické nástroje a nářadí, povozy a veterány. Před odjezdem jsme si ještě prošli poznávací stezku okolím Podorlického skanzenu. Cesta zpátky domů nám ubíhala ještě rychleji než ráno a zpestřili jsme si ji zastávkou na zmrzlinu.

více fotografií

Mgr. Jana Mazánková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:58

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram