Školní výlet – Ostaš, Adršpach

5A_vyletKdyž jsem se v neděli ráno probudila, bylo na budíku napsáno 6:30. Hned jsem vstala a šla se ustrojit. Potom přišla moje mamka a pomohla mi zabalit celý bágl. Než jsem se nasnídala, učesala a umyla, tak můj taťka už čekal před domem s nastartovaným autem. Když jsme přijeli na místo, tak tam čekala už celá půlka naší třídy a i se sestrou paní učitelky a našim novým kamarádem Martinem. Mezi tím, co jsme se s holkami honili, přijel náš vlak. Nastoupili jsme a čekali, než se vlak rozjede. Než jsme se stihla vzpamatovat, rodiče mi zmizeli před očima. Začala jsem na ně horlivě mávat. Hodně se mi ulevilo, když na mě rodiče také mávali.

A tak to všechno začalo. Nejprve jsme přestupovali z vlaku na vlak, ale potom nás vyložili na chodník a museli jsme po svých. 3li jsme nahoru, dolů, doprava, doleva, až jsme to našli. Posadili nás do nějaké hospůdky, kde jsme se najedli a napili. Potom nám přiřadili chatky a řekli nám, ať se ubytujeme. Všechno nám vysvětlili a řekli, že si máme odpočinout. Po zaslouženém odpočinku nás čekali různé hry a soutěže. Když nás paní učitelka obdarovala dary za 1., 2. a 3. místo vyrazili jsme do hor. V horách jsme mohli lézt na různé menší skály a fotit si zdejší krajinu. Po této výpravě nám paní učitelka nachytala oheň a všechno k opékání buřtů. Když jsme byli pořádně najedení, tak jsme zpívali různé táborové písničky a pobíhali po paloučku vele ohniště. Potom jsme byli pořádně unaveni a tak jsme se umyli, vyčistili si zuby a šli do postele. My jsme nebyli ospalí a tak jsme si povídali, ale po chvíli nás to omrzelo a začali se nám zavírat víčka. Ráno nás Terka vzbudila (sestra paní učitelky) a my si šli veškeré věci znovu zabalit. Potom jsme se vydali na vlakovou zastávku. Vlak nás dovezl až k restauraci, kde jsme se najedli a odložili si baťohy. Potom jsme zamířili do Adršpašských skal. Tam byla krásná krajina a ja jsem tam nafotila hodně fotografií. Když jsme to všechno prošli, byli jsme unavení. Došli jsme si zpátky pro tašky a šli jsme se navečeřet. Já jsem si koupila párek v rohlíku. Teď už náš výlet skončil. Došli jsme na zastávku a asi půl hodiny tam čekali. Když vlak přijel, bylo strašné vedro, a proto jsme byli rádi, že ve vlaku bylo chladněji. S holkami jsme si položili hlavy a usnuli. My jsme se vzbudili až v cíli. Tam na mě čekala mamka, taťka a moje sestra. Cestou jsem jim všechno vyprávěla.

Šárka Kapuciánová, 5.A

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:58